Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Slovenská elektrizačná prenosová sústava má nové vedenie

„Za predsedu predstavenstva spoločnosti akcionár určil Miroslava Oberta a za podpredsedu Miroslava Stejskala,“ informoval ďalej prevádzkovateľ elektrizačnej prenosovej sústavy. Obert bol za predchádzajúcej vlády Roberta Fica (Smer-SD) štátnym tajomníkom Ministerstva hospodárstva SR.

Následne zasadalo predstavenstvo, ktoré odvolalo doterajší vrcholový manažment spoločnosti SEPS a menovalo s platnosťou od 10. januára do funkcie nového generálneho riaditeľa a vrchných riaditeľov spoločnosti.

Novým generálnym riaditeľom SEPS sa stal Miroslav Obert, vrchným riaditeľom úseku prevádzky Emil Krondiak, vrchným riaditeľom úseku Slovenského elektroenergetického dispečingu a obchodu Michal Pokorný, vrchným riaditeľom úseku ekonomiky Martin Malaník a vrchným riaditeľom úseku rozvoja a investícií Miroslav Stejskal.

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s., Bratislava, vznikla 21. januára 2002 a pôsobí ako prevádzkovateľ prenosovej sústavy v SR. Jej poslaním je spoľahlivo prevádzkovať prenosovú sústavu, zabezpečovať dispečerské riadenie sústavy, jej údržbu, obnovu a rozvoj. Cieľom SEPS je zabezpečiť udržateľnú a kvalitnú dodávku elektriny všetkým užívateľom prenosovej sústavy a jej paralelnú prevádzku so susednými prenosovými sústavami. Jediným akcionárom firmy je MF SR.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.