Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Slnko bude dodávať energiu Bielemu domu

Prezident Barack Obama nie je prvým obyvateľom Bieleho domu, ktorý chce využiť slnečnú energiu. Prezident Jimmy Carter koncom 70. rokov dal za 30.000 USD (21.889 eur) kúpiť solárny systém, ktorý vyrábal energiu pre západné krídlo rezidencie. Prezident George W. Bush súhlasil s výrobou elektrickej energie pre objekt údržby a niektoré domy. Slnko zohrievalo aj vodu v bazéne.

Na prezidenta Obamu v poslednom čase vyvíjali nátlak stúpenci zelenej energie, ale aj výrobcovia solárnych panelov. Prezident združenia výrobcov solárnej techniky Rhone Resch povedal, že umiestnenie solárnych panelov na strechu najdôležitejšej nehnuteľnosti v krajine bude silnou výzvou Američanom, aby premýšľali o tom, ako získavať elektrickú energiu.

Prezidentovo rozhodnutie sa stalo oveľa dôležitejšie práve teraz, keď návrh zákona o znížení globálneho oteplenia obmedzením vypúšťania škodlivých plynov do ovzdušia spočíva bez povšimnutia v Senáte, hoci Biely dom žiada, aby sa ním zaoberal.

Informovala o tom agentúra AP.

(1 EUR = 1,3705 USD)

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.