Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: SIEA v 8. kole Zelenej domácnostiam vydala 767 poukážok

Príspevky podľa neho získali domácnosti na 418 slnečných kolektorov, 206 tepelných čerpadiel a 143 kotlov na biomasu. Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú 3 mesiace.

„Záujem o príspevky prekročil v tomto kole vyčlenenú čiastku 1,5 milióna eur o 10 % krátko pred ôsmou minútou od spustenia. Vzápätí sa kolo uzatvorilo,“ poznamenal.

Doplnil, že z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov eur bolo doteraz preplatených takmer 5900 poukážok za viac ako 13 miliónov eur. Ďalšie poukážky v hodnote 4 milióny eur už majú domácnosti k dispozícii, alebo čakajú na preplatenie.

Dodal, že ďalšie kolo projektu určené pre fotovoltické zariadenia v mimobratislavských regiónoch bude podľa zverejneného harmonogramu vyhlásené 16. mája. O príspevky na zariadenia na výrobu tepla budú môcť domácnosti v Bratislavskom samosprávnom kraji tento rok požiadať len v 10. kole, ktoré bude vyhlásené 23. mája, s alokáciou 1,2 milióna eur. V ostatných regiónoch bude možné poukážky na zariadenia na výrobu tepla najbližšie získať 30. mája 2017.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.