Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Energia: SIEA v 20. kole Zelenej domácnostiam vydala 325 poukážok

Príspevky podľa neho získali domácnosti na 136 slnečných kolektorov, 183 tepelných čerpadiel a 6 kotlov na biomasu. „Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú 3 mesiace,“ priblížil.

Spresnil, že záujem o príspevky prekročil v tomto kole vyčlenenú sumu 770.000 eur o 10 % po piatich hodinách od spustenia. Vzápätí sa kolo uzatvorilo a systém žiadosti vyhodnotil.

Pripomenul, že najbližšie 21. kolo projektu Zelená domácnostiam bude určené iba pre kotly na biomasu v mimobratislavských regiónoch. Vyhlásené bude vyhlásené 13. marca 2018 s alokáciou 2,35 milióna eur.

Ďalšie kolá určené pre domácnosti v mimobratislavských regiónoch budú podľa harmonogramu vyhlásené v apríli. Dňa 10. apríla 2018 bude otvorené posledné kolo pre zariadenia na výrobu elektriny s alokáciou 1,65 milióna eur. O príspevky na solárne kolektory, tepelné čerpadlá a kotly na biomasu sa bude možné uchádzať 17. apríla 2018. K dispozícii budú poukážky v hodnote 2,35 milióna eur. Do konca júna budú vyhlásené ešte dve kolá pre zariadenia na výrobu tepla.

Do konca februára 2018 bolo podľa Jurikoviča preplatených 11.891 poukážok v celkovej hodnote viac ako 26,4 milióna eur. V súčasnosti SIEA pripravuje pokračovanie projektu Zelená domácnostiam tak, aby bolo možné od roku 2019 využiť ďalšie prostriedky vyčlenené na podporu využitia obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.