Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: SIEA v 14. kole Zelenej domácnostiam vydala 525 poukážok

Príspevky podľa neho získali domácnosti na 250 slnečných kolektorov, 182 tepelných čerpadiel a 93 kotlov na biomasu. Do 30 dní od vydania musia domácnosti poukážky spolu so zmluvami odovzdať zhotoviteľom. Na ich využitie a podanie žiadostí o preplatenie majú tri mesiace.

Záujem o príspevky prekročil v tomto kole vyčlenenú sumu 1,1 milióna eur o 10 % po siedmej minúte od spustenia kola. Vzápätí sa kolo uzatvorilo a systém žiadosti vyhodnotil.

Jurikovič informoval, že najbližšie 15. kolo projektu Zelená domácnostiam určené pre zariadenia na výrobu tepla bude podľa zverejneného harmonogramu otvorené 19. septembra 2017 o 15.00 hod. Vydané budú poukážky v hodnote 2 milióny eur.

Od spustenia projektu v decembri 2015 Slovenská inovačná a energetická agentúra preplatila z projektu financovaného prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia 7800 poukážok v celkovej hodnote viac ako 17,2 milióna eur. Ďalšie poukážky za 6,8 milióna eur už majú domácnosti k dispozícii.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.