Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: SEPS dosiahla za rok 2010 zisk 31 miliónov eur

Zisk po zdanení bol vytvorený vo výške 31,215 milióna eur, z ktorého sa 21,255 milióna eur použije na štatutárny fond na zabezpečenie investičných akcií a 9 miliónov eur na výplatu dividend. Vrcholový manažment spoločnosti si nerozdelil žiadne tantiémy. Rozhodlo o tom riadne valné zhromaždenie spoločnosti, ktoré sa konalo dnes v Bratislave.

V roku 2010 sa SEPS, a. s., vrátila na úroveň primeranej ziskovosti z predchádzajúcich období, keďže v roku 2009 hospodárske výsledky ovplyvnili dopady hospodárskej krízy. Nárast zisku o 170 %  oproti roku 2009 bol dosiahnutý vyššími výnosmi za prenos elektriny a rezerváciu výkonu, vrátane medzihraničného prenosu, ako i efektívnym čerpaním podporných služieb a úsporou stálych prevádzkových nákladov.

TASR informovalo vedenie spoločnosti.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.