Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. augusta 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Samsung má záujem o spoluprácu v oblasti solárnej energetiky

Zástupcovia spoločnosti Samsung vyjadrili jednoznačný záujem kooperovať v oblasti solárnej energetiky. Zaujímali sa o priority novej vlády v oblasti obnoviteľných zdrojov energie (OZE), najmä však využívania fotovoltiky. Slovensko vnímajú ako stabilnú a veľmi atraktívnu lokalitu pre svoje prípadné investície.

Minister Miškov vyslovil spolupráci podporou a garantoval ústretový prístup pre podnikateľské zámery. Dodal, že nová vláda má ambíciu zatraktívniť Slovensko v zahraničí a urobiť ho „malým Singapurom“ v rámci Európy. V oblasti využívania OZE má Slovensko dosiahnuť do roku 2020 záväzný cieľ 14 %.

Štátny tajomník MHV SR Martin Chren načrtol záujem ministerstva vytvoriť udržateľný a transparentný systém podpory OZE, ktorý by nastavoval výkupné ceny „zelenej“ elektriny čo najbližšie k trhovým cenám elektriny. „Samsung je pre Slovensko veľmi dôležitým investorom a silnou značkou. Sme radi, že máme možnosť spolupracovať,“ konštatoval Chren. Pripustil, že slovenské podnikateľské prostredie je nutné vylepšiť. Zo strany rezortu prisľúbil otvorenú, korektnú a transparentnú komunikáciu.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.