Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: RWE Gas Slovensko nebude v roku 2010 upravovať svoje ceny plynu

„Ak by sa cenové návrhy robili dnes, tak by neprišlo k nejakým veľkým cenovým výkyvom v cenách plynu. RWE Gas Slovensko nejde upravovať svoje ceny plynu od 1. novembra 2010 tak ako SPP,“ uviedol dnes v Bratislave na seminári Inštitútu pre energetickú bezpečnosť (ESI) o konkurencii na trhu s plynom Kulla.

„Cenové návrhy budeme predkladať trochu neskôr, až o mesiac. Pohyb cien plynu na trhu môže byť však veľký. Nechcem teraz špekulovať, či dôjde k poklesu alebo k nárastu cien. Počkajme si ešte mesiac,“ informoval.

Na trhu s plynom má RWE Gas Slovensko podľa Kullu v súčasnosti celkový podiel približne 15 %, Slovenskému plynárenskému priemyslu patrí 83-% podiel a ostatným konkurentom 2 %. Na trhu s plynom v segmente veľkých priemyselných zákazníkov vykazuje RWE Gas Slovensko 25-% podiel, kým ostatní dodávatelia majú 75-% podiel.

RWE Gas Slovensko, s.r.o., je najväčším konkurenčným dodávateľom zemného plynu na Slovensku. V roku 2010 dodáva viac ako 8 TWh zemného plynu pre vyše 100 firiem zo segmentu veľkých priemyselných zákazníkov. Je súčasťou medzinárodného koncernu RWE, jednej z piatich najväčších európskych energetických spoločností. V roku 2009 dodalo RWE v Európe 8 miliónom zákazníkov 332 TWh zemného plynu. Má uzatvorené dlhodobé kontrakty na dodávku plynu nielen z Ruska, ale aj zo škandinávskej oblasti. Angažuje sa tiež v projekte Nabucco.

UPOZORNENIE:

TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.