Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Rumunsko sa pripojilo k trhu s elektrinou Slovenska, Česka a Maďarska

„Tento úspech predstavuje veľký krok vpred k vytvoreniu európskeho jednotného trhu s elektrinou. Náš projektový tím tvrdo pracoval na prepojení trhov s elektrinou štyroch krajín. Teraz prevádzkujeme riešenie kompatibilné s európskym cieľovým modelom, ktoré prinesie výhody pre účastníkov prepojených trhov s elektrinou,“ uviedol generálny riaditeľ rumunského operátora trhu OPCOM Victor Ionescu.

„Pracujeme na rozšírení úspešnej spolupráce medzi štyrmi krajinami aj v rámci ďalších projektov v súvislosti s integráciou trhov s elektrinou v regióne strednej a východnej Európy, aby sme dosiahli konečný cieľ, ktorým je jednotný európsky trh s elektrinou,“ doplnil člen predstavenstva rumunského prevádzkovateľa prenosovej sústavy, spoločnosti Transelectrica, Gheorghe Visan.

Market Coupling umožňuje vyššiu efektivitu obchodovania a alokácie kapacít, čo by malo viesť k vyššej bezpečnosti dodávok, vyššej likvidite a nižšej cenovej nestálosti.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.