Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. septembra 2014 Jadrová energia od Energia.skTASR

Rade guvernérov MAAE bude predsedať predsedníčka ÚJD Marta Žiaková

Slovenská republika bola podľa nej zvolená za predsedu Rady guvernérov MAAE na obdobie september 2014 až september 2015 dňa 29. septembra tohto roku.

Jednou z kľúčových otázok pre RG MAAE počas predsedníctva SR bude podľa Hosťoveckej rozpočet agentúry na nasledujúce dvojročné obdobie, teda na obdobie rokov 2016 až 2017.

Činnosť a fungovanie agentúry riadia a usmerňujú dva hlavné orgány, a to Generálna konferencia a Rada guvernérov. Rada guvernérov je 35-členný riadiaci orgán MAAE. Jeho členov volí Generálna konferencia, pričom každoročne je 10 členov volených na dvojročné obdobie

RG MAAE posudzuje a prijíma odporúčania pre Generálnu konferenciu o programových a rozpočtových otázkach agentúry, ako aj o žiadostiach o členstvo v agentúre. Rada guvernérov tiež schvaľuje dohody o bezpečnostných zárukách, vydávanie bezpečnostných štandardov pre prevádzku jadrových zariadení a nakladanie s jadrovými materiálmi. Rada menuje generálneho riaditeľa MAAE po jeho schválení Generálnou konferenciou MAAE.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.