Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Pripravované zmeny v zákone o energetike vychádzajú prevažne z praxe

„Z praxe ministerstvu vyplynulo, že je vydaných veľa osvedčení na výstavbu energetických zariadení,“ podotkol na dnešnej konferencii Energofórum vo Vyhniach Marián Nicz z Ministerstva hospodárstva SR. Prevádzkovatelia sústav, ale aj ministerstvo tak má podľa jeho slov určitú neistotu z hľadiska plánovania vývoja zdrojovej základne na Slovensku.

„Túto neistotu by ministerstvo chcelo obmedziť tým, že zavedie určité legislatívne obmedzenia pre potenciálnych výrobcov, ktorými zamedzí žiadateľom o vydanie osvedčenia na výstavbu výrobného energetického zariadenia predkladať takúto žiadosť iba preto, že vidí potenciálnu možnosť podnikateľskej činnosti,“ podotkol Nicz. Malo by tak ísť podľa jeho slov o preventívne opatrenie proti neserióznym žiadateľom.

Zároveň podľa Nicza ministerstvo na podnet prevádzkovateľa prenosovej sústavy SEPS navrhuje doplniť do zákona o energetike ustanovenia o stave núdze v elektroneergetike. Navrhované zmeny sa týkajú tiež merania elektriny a poskytovania meraných údajov medzi účastníkmi trhu s elektrinou, správy a zberu nameraných údajov a centrálnej fakturácie poplatkov súvisiacich s prevádzkou systému vo vzťahu k OKTE.

„V súčasnosti je návrh novely po vecnej stránke predmetom diskusií a interného pripomienkovania v rámci ministerstva a diskusií s jednotlivými predkladateľmi týchto návrhov,“ podotkol s tým, že do riadneho legislatívneho procesu sa dostane čo najskôr, ako to bude možné.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.