Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. augusta 2010 Jadrová energia od Energia.skTASR

Pri Mochovciach bolo vlani uložených 2175 kontajnerov s Ra-odpadom

Kapacita vybudovaných 2 dvojradov úložiska (80 úložných boxov) postačuje na uloženie 7200 vláknobetónových kontajnerov (VBK) s RAO s predpokladom na obdobie približne 10 až 15 rokov. „Nakoľko na uloženie všetkých RAO vyhovujúcim kritériám prijateľnosti bude potrebná kapacita približne 35.000 VBK, bude potrebné úložisko rozšíriť. Areál úložiska umožňuje rozšírenie na 10 úložných dvojradov,“ informoval v správe ÚJD SR.

Republikové úložisko rádioaktívnych odpadov je úložisko povrchového typu, určené pre uloženie pevných a spevnených nízko a stredne rádioaktívnych odpadov, vznikajúcich pri prevádzke jadrových zariadení a v iných inštitúciách, nachádzajúcich sa na území SR a zaoberajúcich sa činnosťami, pri ktorých vznikajú rádioaktívne odpady. Areál úložiska je umiestnený približne 2 km severozápadne od areálu JE Mochovce. Úložisko je v prevádzke od roku 2000.

Úložisko RAO je tvorené sústavou úložných boxov zoradených do 2 dvojradov, v každom je 40 boxov. Do jedného boxu je možné uložiť 90 VBK.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.