Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Pri Leviciach plánujú akumulačnú vodnú elektráreň za 150 mil. eur

Akumulačná vodná elektráreň je špecifický typ vodnej elektrárne, ktorá rieši akumuláciu elektriny z fotovoltických elektrární a podľa potrieb riadenia elektrizačnej sústavy vyrába elektrinu.

Začiatok výstavby AVE sa predpokladá v roku 2013 a jej ukončenie sa očakáva v roku 2017. Inštalovaný výkon AVE dosiahne 57,93 (megawattov) MW.

Investor odhaduje, že počas výstavby vodnej elektrárne vznikne potreba 300 až 400 pracovníkov. Prevádzku AVE bude zabezpečovať 10 pracovníkov obsluhy.

Pow-en, a. s., je obchodník na trhu s elektrinou a dodávateľ elektriny pre koncových zákazníkov. Odberateľmi tejto spoločnosti sú najmä výrobcovia v potravinárstve, reklamné médiá, predajcovia áut, hotely, prevádzkovatelia športových zariadení i administratívnych budov a podobne. Firma vznikla v roku 2007 a eviduje základné imanie vo výške 33.200 eur.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.