Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Energia pre vzdelanie: Slovenské elektrárne oznámili víťazov cien Aurela Stodolu a udelili štipendiá za rok 2014

Vedúci katedier technických študijných programov fakúlt z celého Slovenska v tomto roku prihlásili do súťaže bakalárske, diplomové a dizertačné práce 53 študentov. Tie boli následne posúdené komisiou, zloženou z odborníkov v oblasti energetiky. Po starostlivom zhodnotení všetkých prác sa komisia rozhodla udeliť ceny nasledovne:

Miroslav Dubovský z Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity za dizertačnú prácu Kvalita elektrickej energie v distribučnej sústave

Gabriel Krescanko z Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach za diplomovú prácu Modelovanie elektrizačnej sústavy v prostredí MODES 

Dušan Nižnanský z Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave za bakalársku prácu Radiačná záťaž v nukleárnej medicíne 

S cenami je spojená aj finančná odmena, ktorej celková suma v tomto roku dosiahla 8 090 eur.

„Ako líder odvetvia výroby elektriny si kladieme za povinnosť venovať sa aj príprave a podpore mladých talentov.  Sme radi, že už po siedmy raz sme mohli udeliť ceny Aurela Stodolu za výnimočné záverečné práce, ako i štipendiá. Veríme, že tým, aspoň v určitej miere, prispejeme k zatraktívneniu štúdia technických smerov na Slovensku,“ uviedla riaditeľka úseku ľudských zdrojov a organizácie riadenia Slovenských elektrární, Lucia Bohunická.

Popri cenách Aurela Stodolu udeľujú Slovenské elektrárne tiež štipendiá pre študentov technických smerov. V akademickom roku 2014/2015 prejavilo záujem o štipendium 106 študentov, pričom  udelené bolo 25 štipendií. Najväčšie zastúpenie mala Slovenská technická univerzita (68%), nasledovala Žilinská univerzita (20%) a Technická univerzita v Košiciach (12%). Celková suma štipendií dosiahla 33 250 eur. Certifikáty o ich udelení boli študentom odovzdané  dnes na podujatí Science Talk v novom infocentre Energoland v Mochovciach. 

Slovenské elektrárne podporujú školstvo, vedu a výskum v spolupráci so slovenskými technickými univerzitami na základe Memoranda o dlhodobej spolupráci podpísaného v septembri 2007. Projekty spoločenskej zodpovednosti v oblasti vzdelania realizujú v rámci programu Energia pre vzdelanie.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.