Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Poľsko zverejnilo zámer prvej jadrovej elektrárne s výkonom 3750 MWe

V závislosti od zvolenej technológie sa plánuje, že zariadenie vyrobí 9 až 28 terawatthodín (TWh) elektrickej energie ročne. Konečný inštalovaný výkon elektrárne, ako aj objem ročnej výroby elektrickej energie bude závisieť od technológie zvolenej v ďalšej etape procesu vypracovania projektu po vydaní environmentálneho povolenia.

„Treba zdôrazniť, že v súčasnej fáze sú známe len veľmi základné parametre projektu pre všetky zvažované technológie. V ďalších etapách vypracovania projektu, v rámci projektových prác a pre splnenie požiadaviek administratívnych konaní, sa budú informácie o projekte dopĺňať a spresňovať,“ zdôraznila poľská strana.

Projekt sa podľa zámeru môže dodávať po etapách, pričom sa zatiaľ ešte s konečnou platnosťou nestanovilo, koľko reaktorov a s použitím akej technológie bude vybudovaných v prvej etape a koľko v druhej etape a ako dlho bude trvať prestávka medzi etapami.

V tejto etape projektu investor ešte nevie určiť konkrétnu technológiu jadrových reaktorov, ktorá sa použije v projekte. Technológia sa vyberie v rámci integrovaného konania, ktoré na základe jednej verejnej súťaže povedie k výberu dodávateľa zariadení, zhotoviteľa, dodávateľa paliva, dodávateľa služieb prevádzky a údržby, potenciálneho strategického partnera alebo obchodných partnerov, ktorí zabezpečia vlastnícky podiel, aj podporu pri získaní obligačného financovania zo strany exportných úverových agentúr, ako aj komerčných bánk.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.