Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Podpredsedami ÚRSO by mali byť od 21. septembra J. Mihok a M. Kubala

Do výberového konania na posúdenie osôb kandidujúcich na funkciu podpredsedov úradu, ktoré sa uskutočnilo 13. septembra 2017, sa prihlásili traja kandidáti. Na základe výsledku výberového konania odporučila výberová komisia predsedovi regulačného úradu Ľubomírovi Jahnátkovi navrhnúť vláde SR na vymenovanie do funkcie podpredsedu ÚRSO Jozefa Mihoka a Milana Kubalu. Predseda úradu sa s návrhom výberovej komisie stotožnil, konštatuje sa vo vládnom materiáli.

Komisia na posúdenie kandidátov na funkciu podpredsedu úradu pozostávala z 8 členov, z ktorých dvoch členov určil predseda úradu zo zamestnancov úradu, dvoch členov nominovalo Ministerstvo hospodárstva SR, po jednom členovi Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR, Republiková únia zamestnávateľov, Klub 500 a Združenie miest a obcí Slovenska.

„Kandidáti na funkciu podpredsedov úradu spĺňajú predpoklady na vymenovanie do funkcií z hľadiska požadovaného vzdelania aj odbornej praxe. Nie sú členmi riadiacich, kontrolných alebo dozorných orgánov regulovaných subjektov, nepodnikajú v rámci regulovaných subjektov a ani nemajú majetkovú účasť v regulovaných subjektoch,“ dodal v materiáli regulačný úrad.

„Zákon mi ukladá do 90 dní od nástupu do funkcie podať vláde návrh kandidátov na podpredsedov. Pravdepodobne sa s víťazmi výberového konania stotožním a budúci týždeň ich zrejme predložím vláde na schválenie. Vzhľadom na to, čo uviedla komisia vo svojej zápisnici, mali by to byť dobrí kandidáti,“ povedal 13. septembra predseda ÚRSO Ľubomír Jahnátek.

Predseda ÚRSO sa podľa hovorcu regulačného úradu Radoslava Igaza rozhodol ísť nad rámec zákona a vyhlásiť výberové konanie na post svojich podpredsedov preto, aby sa na čelo úradu dostali kvalifikovaní ľudia, ktorí dokážu presvedčiť o svojich kvalitách výberovú komisiu a následne aj verejnosť. „Rozhodol som, že si nebudem vyberať podpredsedov z okruhu ľudí, ktorých v tejto brandži poznám. Nech dostanú príležitosť ďalší, preto som sa rozhodol urobiť výberové konanie,“ zdôraznil minulý týždeň Jahnátek.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.