Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. októbra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Podpora v oblasti energetiky klesne v roku 2016 na 8,26 mil. eur

Celkové výdavky na podporu energetiky na rok 2016 oproti schválenému rozpočtu na rok 2015 podľa navrhovaného rozpočtu klesajú o 42,1 milióna eur, teda o 83,6 %. Výdavky EÚ a spolufinancovania klesajú pritom o 40,1 milióna eur z dôvodu ukončovania druhého programového obdobia a rozpočtové prostriedky o 2 milióny eur.

Výdavky v tejto oblasti budú podľa rozpočtového návrhu smerovať na podporu projektov využívajúcich progresívne úsporné technológie na zásobovanie energiou a zariadenia s vyššou účinnosťou využitia energie s minimálnym dosahom na životné prostredie, na projekty na znižovanie energetickej náročnosti výrobných procesov, na projekty zabezpečujúce zlepšenie tepelno-technických charakteristík budov a vybavenie zariadení meracími a regulačnými systémami.

„Výdavky sú taktiež určené na projekty výroby elektrickej energie a tepla využívajúce obnoviteľné zdroje energie, na budovanie malých vodných elektrární a energetické využitie komunálneho odpadu, na podporu verejného sektora pri budovaní a modernizácii verejného osvetlenia v mestách a obciach, ako aj informovanie verejnosti o efektívnom využívaní energie a obnoviteľných zdrojov energie,“ uvádza sa ďalej v návrhu rozpočtu.

Na podporu energetických projektov išlo predvlani 16,34 milióna eur, v roku 2014 približne 16,25 milióna eur. V rozpočte na rok 2015 je na tento účel schválená suma 50,4 milióna eur.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.