Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Podľa VSE dochádza na trhu s elektrinou k nekalým praktikám

„Takmer 60 percent zákazníkov, ktorí majú od 1. apríla 2012 zmeniť dodávateľa elektriny, sa nám sťažuje, že zmluvu s novým dodávateľom podpísali nevedomky, v časovej tiesni alebo za iných nevýhodných podmienok,“ informovala hovorkyňa VSE Andrea Danihelová.

Ako dodala, výnimkou nie sú ani telefonické upozornenia zo strany zákazníkov, že ich kontaktujú predajcovia vydávajúci sa za zamestnancov VSE, pričom zastupujú alternatívneho dodávateľa elektrickej energie.

„Spotrebiteľov dokonca pod hrozbou prerušenia dodávky elektriny nútia k podpisovaniu rôznych dokumentov, vrátane zmlúv o dodávke elektriny s novým dodávateľom,“ doplnila hovorkyňa VSE s tým, že spoločnosť začala na základe týchto zistení realizovať aktivity na ochranu spotrebiteľa.

Podľa Danihelovej teda nejde v jednotlivých prípadoch iba o poškodenie dobrého mena spoločnosti, ale o zavádzanie spotrebiteľov, ktorí sú neúplnými informáciami v zmysle výhodnejších zmluvných podmienok uvádzaní do omylu. Za ich zvýšenými výdavkami sú podľa vyjadrení VSE často rôzne druhy skrytých pripoistení, neúmerne vysoké poplatky za upomienky, zmluvné pokuty či sankčné poplatky za odstúpenie od zmluvy s neštandardne dlhou viazanosťou.

Danihelová informovala, že od dnes uviedli do prevádzky bezplatnú telefonickú linku 0800 123 532. Prostredníctvom nej si môžu členovia jednotlivých domácností overiť, či ide v prípade predajcov, ktorí ich navštívia, o zástupcov VSE, alebo nie.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.