Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Obsah a rozsah energetických auditov upravuje nová vyhláška

Obsah a rozsah energetických auditov definuje podľa Mariaša vyhláška Ministerstva hospodárstva SR č. 179/2015 Z. z. o energetickom audite, ktorá je účinná od začiatku augusta tohto roka.

Ako Mariaš priblížil na odbornej konferencii Energofórum, ktorá sa vo štvrtok (15.10.) a dnes konala vo Vyhniach v okrese Žiar nad Hornom, malé a stredné podniky môžu robiť energetické audity na dobrovoľnej báze. V prípade, že sú mimo Bratislavského kraja, môžu zároveň požiadať o prefinancovanie zo štrukturálnych fondov.

V súčasnosti sa tiež podľa jeho slov pripravuje doplnenie možnosti podpory (formou podpornej schémy de minimis) zameranej na vykonanie opatrení energetickej efektívnosti, ktoré nie je možné podporovať z európskych fondov. Malo by ísť konkrétne o podporu vypracovania energetických auditov malých a stredných podnikov v Bratislavskom kraji.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.