Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Nová fotovoltická elektráreň má pre mesto Jelšava finančný prínos

Firma investovala 3,3 milióna eur do vybudovania slnečnej elektrárne s výkonom necelý jeden megawatt vyrobenej energie za hodinu. V časti Gombiarka, ktorá slúžila v minulosti ako výcvikový priestor armády, od mája do konca októbra nainštalovali 5712 panelov. Slnečná elektráreň bude fungovať bez zamestnancov, jej prevádzka je plne automatizovaná. V areáli budú len pracovníci bezpečnostnej služby.

Pre mesto Jelšava znamená výstavba fotovoltickej elektrárne finančný prínos v podobe prenajatých pozemkov. Spoločnosť si prenajala 26.000 štvorcových metrov za 6000 eur ročne, mestu zaplatila už na 10 rokov dopredu. „Pomohlo nám to najmä v čase výpadku podielových daní. Ďalším prínosom je to, že nevyužitá plocha, na ktorej nie je možné ani stavať, sa takto efektívne využila,“ skonštatoval primátor Milan Kolesár.

Na Gemeri plánujú vybudovať viacej slnečných elektrární, v Jelšave bola otvorená ako prvá. Firma JSE sa chystá postaviť ďalšiu v Prakovciach, kde by mala vzniknúť aj vodná elektráreň.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam, videozáznam a fotoreportáž.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.