Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Nitra chce získať dotáciu na obnovu verejného osvetlenia

Podľa materiálu, o ktorom na svojom augustovom zasadnutí rokovali mestskí poslanci, by sa malo vymeniť viac ako 800 svietidiel a svetelných zdrojov. „Aktuálne sa spracováva svetelná štúdia, ktorá by mala presne zhodnotiť a zmerať súčasnú svietivosť v jednotlivých lokalitách. Z jej výsledkov bude následne možné vypočítať aj celkovú úsporu energie a pripraviť podklady pre verejné obstarávanie,“ uvádza sa v materiáli.

V prípade, že mesto bude so svojou žiadosťou úspešné, nenávratný finančný príspevok pokryje 95 percent nákladov určených na svetelnú štúdiu i samotnú výmenu žiaroviek. Zvyšnými piatimi percentami sa na financovaní projektu bude podieľať mesto. Celková výška nákladov bude presahovať sumu 600.000 eur. Podľa odboru komunálnych činností a životného prostredia však konečná výška nákladov bude stanovená až na základe výsledkov verejného obstarávania.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.