Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Nemeckému výrobcovi solárnych zariadení Conergy hrozí krach

Tento krok sa pokladá za posledný, ktorý môže viesť k záchrane firmy. Na operácii by sa malo zúčastniť asi 20 úverových ústavov. Conergy mala koncom marca čistý dlh 262 miliónov eur a v 1. štvrťroku dosiahla čistý zisk 7,3 milióna eur. Podiel jej vlastného kapitálu klesol na 14,8 %. Ak by sa spoločnosť rýchlo nedopracovala k vysokému čistému zisku, hrozí, že sa jej vlastný kapitál úplne rozplynie.

Aby mali banky pevné východisko pre svoj ďalší postup, ich zástupcovia sa rozhodli, že požiadajú audítora o posúdenie podnikateľských vyhliadok firmy. Podľa analytikov toto rozhodnutie naznačuje, že medzi bankami panuje hlboká rozdielnosť názorov čo robiť v tejto situácii. Väčšina z nich už dlho investuje do koncernu a jeho perspektívu pozná najlepšie.

Zmena dlhov na akcie bola pre Conergy i banky nevyhnutná, lebo v sobotu (31.7.) sa skončí platnosť ich úverovej dohody. Formálne sa však dohovorili, že ju predlžujú do konca roku 2011.

Informoval o tom nemecký denník Financial Times Deutschland.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.