Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Naftogaz Ukrajiny má urýchliť modernizáciu tranzitného plynovodu

Nariadenie publikovalo ministerstvo na svojej internetovej stránke. Žiada v ňom od vedenia štátneho podniku, aby zrýchlilo realizáciu záverov medzinárodnej investičnej konferencie Európskej únie a Ukrajiny a nadväzných dohôd s európskymi finančnými inštitúciami, ktoré na projekt poskytnú úvery.

Kyjev vynaloží do roku 2018 na modernizáciu svojej plynárenskej siete 6,5 miliardy USD (4,99 miliardy eur). Z nich sa na modernizáciu prvej línie plynovodu vynaloží asi 1,3 miliardy USD.

Plynovod Urengoj-Pomary-Užhorod spája plynové polia na severozápade Sibíri s odberateľmi paliva v strednej, južnej a západnej Európe. Bol dokončený v roku 1983. Trasa je dlhá 4451 km a ročne prepraví troma potrubiami 32 miliárd kubických metrov paliva. Jeho trasa je na Ukrajine 1160 km a plyn tlačí na západ deväť kompresorových staníc.

Informoval o tom UKRINFORM.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.