Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. augusta 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Nafta sa uchádza o prieskum a ťažbu zemného plynu na východe Ukrajiny

V prípade, že Yuzgas získa od ukrajinskej vlády licenciu na prieskum územia s rozlohou viac ako 7500 štvorcových kilometrov, Nafta by sa mala stať významným akcionárom spoločnosti.

„Zámerom spoločnosti Nafta je využiť svoje dlhoročné skúsenosti a v krátkodobom horizonte začať čo najskôr s ťažbou v licencii. V dlhodobom horizonte je zámerom firmy komplexne preskúmať potenciál licencie a identifikovať všetky ťažiteľné zásoby,“ priblížila firma.

Práve začiatkom tohto týždňa začali ukrajinské orgány posudzovať investičné návrhy a podklady spoločnosti Yuzgas, ktorými sa uchádza o potvrdenie licencie na prieskum a ťažbu uhľovodíkov.

Nebola by to prvá účasť spoločnosti Nafta ako investora na Ukrajine. V polovici minulého roka už získala 50 % v licencii na prieskum a ťažbu uhľovodíkov na západe krajiny, v regióne Užhorodu, so spoločnosťou Cub Energy Inc. registrovanou v USA.

V tomto prieskumnom regióne už Nafta stihla realizovať 3D seizmický prieskum a momentálne robia odborníci spoločnosti analýzu a interpretáciu seizmických dát. Prvý vrt v tomto regióne sa očakáva v prvom polroku 2018.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.