Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Modernejšie verejné osvetlenie ušetrí B. Bystrici takmer 26.000 eur

Podľa magistrátu výsledkom majú byť nižšie prevádzkové náklady verejného osvetlenia pri dodržaní všetkých technických noriem. K výmene dôjde napríklad na uliciach Tulská, Internátna, Moskovská, na Štadlerovom a Štefánikovom nábreží či na Zvolenskej ceste.

„Dali sme si vypracovať svetelno-technickú štúdiu a výsledky ukázali, že niektoré pôvodné svietidlá v meste sú nefunkčné, prípadne odpojené a poškodené. Výmenou energeticky najnáročnejších svietidiel verejného osvetlenia a modernizáciou osvetľovacej sústavy dosiahneme významné energetické úspory na úrovni 46 percent. Vo finančnom vyjadrení to predstavuje čiastku takmer 26.000 eur, ktorú ročne ušetríme,“ vysvetlil banskobystrický primátor Ján Nosko.

Na výmenu svietidiel samospráva získala nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 500.000 eur. Mesto sa bude podieľať päťpercentnou spoluúčasťou, čo predstavuje sumu okolo 27.000 eur. Projekt na získanie nenávratného finančného príspevku z Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast Európskeho fondu regionálneho rozvoja podalo mesto len v júni tohto roka.

„Vzhľadom na to, že išlo o finančné prostriedky zo starého programového obdobia, bolo potrebné kroky zložitého procesu riešiť operatívne. Pri podávaní projektu sme museli zvážiť rozsah výmeny z pohľadu efektívnosti investície a uskutočniteľnosti. Hoci sme na celý proces mali málo času, podarilo sa nám uspieť a v týchto dňoch môžeme začať s realizáciou výmeny svietidiel podľa schváleného projektu,“ doplnil prednosta magistrátu Martin Adamec.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.