Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Merače tepla v bytových domoch budú do roka povinné

Upozornila na to spoločnosť ista Slovakia. Táto povinnosť vyplýva zo smernice Európskej únie o energetickej efektívnosti a je implementovaná v zákone o tepelnej energetike.

Smernica zavádza nové povinnosti, konkrétne zabezpečiť u konečného spotrebiteľa na náklady vlastníka budovy obstaranie, zapojenie, udržiavanie a overovanie určených meradiel alebo obstaranie pomerových rozdeľovačov tepla, ak prvý spôsob nie je technicky možný či nákladovo efektívny. Pripúšťa sa tiež alternatívny nákladovo efektívny spôsob merania spotreby tepla.

„Hraničný termín pre zabezpečenie obstarania a zapojenia určených meradiel je 31. december 2016. Podľa našich interných analýz približne 20 % dotknutých bytov ešte stále nemá nainštalované meradlá spotreby tepla, ktoré by povinnosť rozpočítavania skutočne spotrebovaných energií umožňovali,“ uviedla riaditeľka spoločnosti Jana Machková.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.