Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Energia: Medzinárodná konferencia SET Plan sa začína 29. novembra v Bratislave

Nad tohtoročnou konferenciou, ktorá sa bude konať od 29. novembra do 1. decembra v bratislavskom Grand Hoteli River Park, prebralo záštitu estónske predsedníctvo v Rade Európskej únie.

Medzi potvrdených rečníkov patria osobnosti slovenskej a európskej politiky, ako je podpredseda Európskej komisie (EK) pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič, minister hospodárstva SR Peter Žiga (Smer-SD), ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová (nominantka SNS) či David Turk z Medzinárodnej energetickej agentúry (OECD), ako aj mnohé tváre regionálneho a svetového biznisu.

Konferencia bude hodnotiť pokrok v energetickej tranzícii dosiahnutý v poslednom desaťročí a kľúčovú úlohu, ktorú zohráva tzv. SET plán (plán Strategických Energetických Technológií) ako technologický pilier energetickej politiky EÚ. Zameria sa na pokrok v budovaní Energetickej únie s osobitným zameraním na jej úlohu pri výskume a inováciách (R&D).

„Aká je úloha inovatívnych nízkouhlíkových technológií pri zvyšovaní európskej konkurencieschopnosti? Aký sme dosiahli pokrok vo vývoji nových technológií a inteligentných (smart) energetických systémov? Dokážeme využívať energiu efektívne a sme pripravení na narastajúci podiel obnoviteľných zdrojov na spotrebe energie v členských štátoch EÚ? Okrem týchto otázok budeme hodnotiť aj súčasné trendy v elektromobilite, bezpečnom využívaní jadrovej energie, skladovaní energie a mnohých ďalších aktuálnych otázkach transformácie energetického systému EÚ. Osobitne sa zameriame na úlohu stredoeurópskych štátov a ich príspevok k realizácii cieľov Energetickej únie a integrovaného SET plánu,“ spresnil Madleňák.

Organizátormi konferencie sú Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA), Centrum vedecko-technických informácií (CVTI) SR a EK.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.