Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. apríla 2015 Jadrová energia od Energia.skTASR

Maďarská MVM ráta dlhodobo s jadrovou energiou, preto má záujem o SE

Baji vo februári oznámil, že konzorcium MVM so Slovnaftom sa už dostalo cez prvé kolo, rozhodnutie podľa jeho slov padne najskôr v apríli. V prípade úspechu by konzorcium získalo výrobné portfólio, ktoré by mohlo byť v regióne určujúcim činiteľom.

MVM Group je v sektore elektrickej energie v Maďarsku určujúcim účastníkom, ktorý je v národnom vlastníctve. Jej činnosťou je výroba elektrickej energie, distribúcia elektriny a obchodovanie s ňou. MVM zohráva úlohu aj v regionálnom energetickom obchode.

MVM Group, ktorej predchodca Magyar Villamos Müvek Tröszt vznikol v roku 1963, sa na listine najziskovejších podnikov v roku 2013 umiestnil na ôsmom mieste.

MVM Group sa chce podľa jeho stanoviska partnerstvom so Slovnaftom posunúť vo svojom ďalšom rozvoji a rozšíriť svoje portfólio v regióne strednej a východnej Európy. MVM Group má viac ako 30-ročné skúsenosti s prevádzkovaním maďarskej jadrovej elektrárne Paks.

Maďarská vláda vlani podpísala dohodu s Ruskom o výstavbe dvoch nových blokov v Paksi a o ruskom úvere na realizáciu tohto projektu.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.