Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júna 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Lukoil intenzívne rozširuje svoju viedenskú centrálu

Viedeň sa potom stane najdôležitejším centrom medzinárodných aktivít firmy. Manažér dodal, že Viedeň je hlavným mestom a má veľmi stabilný daňový systém. Poskytuje dobré životné podmienky pre jeho zamestnancov, dobré komunikácie a jej geografická poloha je vhodná. Viedeň je jediným mestom, z ktorého sa dajú do hodiny dosiahnuť najdôležitejšie metropoly.

Noviny uviedli, že v budúcnosti koncern cez Viedeň uskutoční finančné operácie v hodnote takmer 40 miliárd USD. Kapacita závodu v rakúskom Lobaue, ktorý Lukoil kúpil vlani od OMV, sa zvýši o 100 %.

Lukoil investuje aj do zelenej energie. Prevádzkuje hydroelektrárne v Ruskej federácii, veterné a slnečné kapacity v Bulharsku a Rumunsku.

Alekperov očakáva, že barel (159 litrov) ropy zdražie na 60 USD. Ak sa však skončí spor o iránsky jadrový program, dôjde k zrušeniu sankcií proti Teheránu. Cena ropy na medzinárodnom trhu na prechodný čas klesne. Rast dopytu po strategickej surovine vytlačí jej cenu znovu hore.

Lukoil sa chystá na návrat do Iránu. Spolu s nórskou spoločnosťou Statoil už pracoval na sprístupnení ropných polí náleziska Anaran. Práce však zmrazili medzinárodné sankcie.

Iránske úrady už vypracovali rámcové podmienky pre investorov, ktoré zverejní na jeseň.

(1 EUR = 1,1218 USD)

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.