Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. apríla 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Lipská energetická burza EEX sa spojí s holandskou burzou APX

Rozšírením burzy sa otvoria nové energetické trhy v Holandsku, Belgicku a vo Veľkej Británii a tržby EEX sa v tomto roku v porovnaní s rokom 2014 zdvojnásobia.

Finančná riaditeľka Iris Weidingerová uvádza, že skupina EEX zaznamenala v obchodnom roku 2014 najlepší výsledok vo svojej histórii. Tržby sa medziročne zvýšili o 24 % zo 62,2 na 77,1 milióna eur a zisk o 28 % z 13,7 na 17,5 milióna eur.

Hlavnou oblasťou činnosti EEX je termínový trh pre elektrickú energiu, kde objem obchodovania vzrástol o 24 % z 1265 na 1570 terawatthodín. Najväčší vzostup zaznamenali termínové obchody so zemným plynom, a to o 285 % zo 72,2 na 277,0 terawatthodiny.

EEX je virtuálna obchodná platforma pre energetické produkty. Spoločnosti tu môžu s plynom alebo elektrinou krátkodobo obchodovať na tzv. spotovom trhu alebo dlhodobo na termínovom trhu.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.