Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Konzorcium Slovnaft-MVM sa už nebude uchádzať o kúpu podielu v SE

Výkonný riaditeľ Molu, materskej spoločnosti Slovnaftu, Sándor Fasimon v dnes zverejnenom rozhovore pre Origo.hu povedal, že v týchto dňoch informovali Enel, že konzorcium na základe dávnejšie stanovených podmienok nedokázalo postúpiť v procese získavania jeho podielu v SE. Konzorcium je však podľa neho otvorené ďalším obchodným možnostiam.

„V súčasnosti s Enelom už nekomunikujeme a predávajúci prestal poskytovať informácie o celkovom procese dokončenia 3.a 4. bloku v Mochovciach,“ konštatoval predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovnaftu Oszkár Világi. Konzorcium malo podľa neho seriózny záujem o kúpu celého podielu a bolo ochotné diskutovať aj o posilnení pozície štátu. Cieľom bolo tiež podporiť dostavbu 3. a 4. bloku v Mochovciach a vybudovať z SE silného regionálneho hráča.

„Ako jediný z uchádzačov sme tento náš zámer viackrát zdôrazňovali. Po hlbšom oboznámení sa so situáciou však musím konštatovať, že práve v dokončení elektrární vidíme ekonomické riziká. Dostavba sa neustále predražuje a dátum spustenia prevádzky odďaľuje,“ upozornil Világi.

Enel od leta rokuje o predaji polovice svojho 66-% podielu v elektrárňach exkluzívne s českým Energetickým a průmyslovým holdingom (EPH). Štát v súčasnosti v SE vlastní 34 %, do budúcnosti však nevylučuje posilnenie svojho podielu. Prioritou je však v súčasnosti dokončiť dostavbu Mochoviec.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.