Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: K prepojenému trhu s elektrinou SR a ČR sa budúci rok pripojí Maďarsko

„Národné trhy s elektrinou Slovenska, Českej republiky a Maďarska sa dohodli na vytvorení spoločného a koordinovaného procesu, ktorý vedie k vytvoreniu jednotného európskeho trhu s elektrinou,“ informoval hovorca Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Miroslav Lupták.

Prepojenie trhov sa uskutoční s použitím metodológie jednotnej ceny a na princípoch, ktoré sú používané v regióne s elektrinou strednej (CEE) a západnej Európy (CWE). „Signatári Memoranda považujú toto prepojenie za logický medzikrok pred pripojením k regiónu CWE. Účastníci tohto aktu budú preto po úspešnom prepojení trhov spoločne iniciovať rozšírenie obchodnej oblasti o ďalšie trhy regiónov CEE a CWE,“ avizoval Lupták s tým, že kvôli efektívnej koordinácii vedúcej k vytvoreniu spoločného trhu vznikne expertná skupina zástupcov jednotlivých signatárov memoranda.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.