Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. augusta 2017 Jadrová energia od Energia.skTASR

JAVYS v 1. polroku 2017 neevidovala žiadny požiar ani pracovný úraz

„Spoločnosť JAVYS v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci (BOZP) a ochrany pred požiarmi pokračuje v roku 2017 v pozitívnom trende uplynulého roka, kedy zaznamenala v daných oblastiach štatisticky najlepší rok za sledované obdobie 2006 až 2016,“ priblížila.

V 1. polroku 2017 sa podľa nej v spoločnosti JAVYS, ktorá má 811 zamestnancov, neevidoval žiaden registrovaný pracovný úraz, nevyskytla ani jedna choroba z povolania a v hodnotenom období sa nezaznamenal žiaden pracovný úraz ani u zamestnancov dodávateľských firiem.

„K nulovému počtu pracovných úrazov zamestnancov dodávateľských organizácií prispela zvýšená kontrolná činnosť zo strany JAVYS a písomné upozornenia na dodržiavanie pravidiel BOZP. Prevencia úrazov a chorôb z povolania na rizikových pracoviskách bola zabezpečená aj prideľovaním vhodných osobných ochranných pracovných prostriedkov,“ spresnila Žiaková.

Jedným z hlavných ukazovateľov, ktorý poskytuje o stave BOZP v spoločnosti ucelený obraz, je ukazovateľ pracovnej úrazovosti zamestnancov spoločnosti, ako aj ukazovateľ úrazovosti zamestnancov dodávateľských organizácií poskytujúci obraz o riadení dodávateľov.

V oblasti BOZP je podľa Žiakovej hlavnou úlohou zisťovať ohrozenia a nebezpečenstvá, monitorovať zistené skutočnosti a v čo najväčšej miere ich eliminovať. „Za účelom skvalitnenia pracovných podmienok a zefektívnenia produktivity a kvality práce spoločnosť kladie na systém BOZP veľký dôraz. Najmä na preventívne opatrenia, pravidelné hodnotenia stavu BOZP a zapájanie sa zamestnancov do systému,“ dodala.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., zabezpečuje v SR činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia SR.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.