Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: J. Miškov nevidí problém v predaji 100 % podielov štátu v teplárňach

„Nevidím problém predať celých 100 % akcií. Myslím si, že to pre štát vygeneruje aj veľmi zaujímavú sumu. Počkáme si na analýzu. Ak ukáže, že je výhodnejšie predať iba 51-% podiel akcií, tak sa postavíme za to, čo ukáže analýza. Vo väčšine prípadov to však býva tak, že 100-% balík akcií vygeneruje lepšiu cenu,“ uviedol Miškov po dnešnom rokovaní vlády SR.

Odhadovaná trhová hodnota teplárenských spoločností (TS) by sa mohla podľa analýzy Fondu národného majetku (FNM) SR v súčasnosti pohybovať na úrovni 160 až 200 miliónov eur. Priemerný celkový ročný dividendový výnos za všetky TS v rokoch 2002 až 2010 dosiahol hodnotu 4,2 milióna eur.

Materiál obsahuje analýzu 6 teplárenských spoločností – Bratislavská teplárenská, a. s., Trnavská teplárenská, a. s., Martinská teplárenská, a. s., Zvolenská teplárenská, a. s., Žilinská teplárenská, a. s., Tepláreň Košice, a. s., v ktorých má FNM SR 100-% majetkovú účasť.

UPOZORNENIE:

TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.