Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Hongkonský miliardár ponúkol EdF za britskú energosieť 5,8 mld. libier

Predaj britskej distribučnej siete investičným spoločnostiam Cheung Kong Infrastructure (CKI) a Hongkong Electric (HKE), ktoré patria do miliardárových aktív, vysoko prekoná pôvodný cieľ EdF získať z predaja aktív aspoň 5 miliárd eur, ktorými chce francúzska spoločnosť znížiť svoje dlhy.

Ako povedal analytik Martin Young z londýnskej pobočky Nomury, ponuka Li Ka-šinga, podľa časopisu Forbes 14. najbohatšieho človeka na svete, „je v súčasnej situácii veľmi dobrá“.

Kontrakt výrazne posilní pozíciu CKI na britskom trhu a zároveň vyrieši problém investičnej spoločnosti na domácom trhu, kde už nemá kam rásť. CKI už v minulosti investovala v Británii do plynárenstva a vodného hospodárstva. Okrem toho vlastní aj energetické, prípadne vodohospodárske aktíva v Austrálii, Kanade a na Novom Zélande.

Distribučná sieť EdF v Británii je najväčšia na britských ostrovoch a elektrickou energiou zásobuje 20 miliónov ľudí v Londýne, okolí a na východe a juhovýchode krajiny.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.