Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Grécko odmieta predať časť elektrárenského gigantu PPC, ako navrhuje EÚ

„Nesúhlasíme s týmto návrhom, pretože so sebou nesie vážne právne a technické problémy,“ povedal Mathiudakis.

Podľa neho nešlo zo strany únie o požiadavku, ale o návrh. Dodal, že zástupcovia EÚ sú pripravení na rokovania aj o alternatívach. „Informovali nás, že je možné realizovať aj iné kroky,“ dodal Mathiudakis.

PPC v súčasnosti kontroluje v Grécku 97 % maloobchodného a 93 % veľkoobchodného trhu s elektrickou energiou. Vláda sa zatiaľ k predaju časti PPC neodvážila prikročiť aj pre obavy z možných konfliktov s vplyvnými odbormi vo firme. Predstavitelia odborovej organizácie v PPC, známej pod skratkou GENOP, už varovali, že sú pripravení na prípadné štrajky aj zastavenie dodávok elektrickej energie, ak by vláda s predajom súhlasila. „Ak to bude nevyhnutné, urobíme to a nebojíme sa ani hrozby väzenia,“ oznámili dnes zástupcovia GENOP v oficiálnom vyhlásení.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.