Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. decembra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

E.ON chce v budúcnosti ponúkať zmluvy v obchodoch

Nemecký energetický koncern E.ON chce totiž v budúcnosti oslovovať zákazníkov v predajniach. I keď zatiaľ konkrétne rozhodnutie nepadlo, podľa predstaviteľa koncernu Uweho Kolksa „E.ON určite pôjde touto cestou“. E.ON chce rozšíriť služby pre domácnosti a posilniť napríklad služby cez internet, i keď mnohí klienti stále uprednostňujú telefón alebo písomný styk.

Dozorná rada koncernu koncom novembra ohlásila radikálnu reorganizáciu koncernu, ktorej najdôležitejším cieľom bude silnejšie zameranie na obnoviteľné zdroje, energetické siete a zákaznícku podporu. Kľúčové oblasti činnosti, čiže výroba elektriny z atómu, uhlia a plynu, ako aj obchodovanie s energiami sa osamostatní. V strednodobom horizonte sa chce E.ON výroby energie úplne vzdať.

Hoci nemeckú klientelu v budúcnosti čakajú nákupy energie a plynu v obchodoch, nateraz sa môže tešiť na klesajúce ceny elektriny. Experti očakávajú, že v roku 2015 prvýkrát po 14 rokoch zlacnejú energie, i keď zľavy budú nižšie než doteraz.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.