Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Enel začal exkluzívne rokovania o predaji podielu v SE s českým EPH (3)

„Správu môžem potvrdiť, viac informácií však nemôžem poskytnúť,“ reagoval pre TASR riaditeľ marketingu a komunikácie EPH Daniel Častvaj.

Ministerstvo hospodárstva (MH) SR nebude podľa rezortnej hovorkyne Miriam Žiakovej začiatok rokovaní komentovať. „Ide o rozhodnutie spoločnosti Enel a MH SR ho nebude komentovať. Pre vládu SR zostáva prioritou dokončenie tretieho a štvrtého bloku v Mochovciach (EMO34), kde očakávame zo strany Enelu ako majoritného akcionára Slovenských elektrární razantné kroky smerujúce k dokončeniu prác a spusteniu blokov do prevádzky v dohodnutých termínoch,“ povedala pre TASR Žiaková.

Talianska spoločnosť ešte koncom júla uviedla, že dostala dve záväzné ponuky. V tom období informovala, že s vybraným záujemcom chce rozhovory začať v priebehu niekoľkých dní, pričom predaj menšinového podielu plánuje dokončiť vo 4. kvartáli tohto roka. Zvyšok chce predať potom, ako dokončí dostavbu dvoch nových blokov jadrovej elektrárne Mochovce, s čím počíta v rokoch 2017 až 2018.

Okrem EPH, ktorého vlastníkmi sú český podnikateľ Daniel Křetinský, slovenský podnikateľ Patrik Tkáč a finančná skupina J&T, záväznú ponuku podalo ešte konzorcium slovenskej rafinérie Slovnaft a maďarskej energetickej spoločnosti MVM. Konzorcium koncom júla uviedlo, že svoju ponuku na prevzatie 66-% podielu Enelu v Slovenských elektrárňach vylepšilo. Pôvodne mala záujem o podiel v SE aj spoločnosť ČEZ, ale tá sa nakoniec rozhodla, že ponuku nepodá.

UPOZORNENIE: Správa bola rozšírená o 3. odsek.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.