Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Elektráreň Mochovce začne 14. apríla s odstávkou na 1. bloku

Odstávky a opravy sú štandardnou súčasťou životného cyklu každej elektrárne a sú realizované ako dlhodobo plánovaný proces. Príprava každej odstávky sa začína s ročným predstihom.

K činnostiam, ktoré ovplyvnia dĺžku odstávky, budú patriť plánované údržbové práce na systémoch a zariadeniach, ako aj ich odskúšanie.

Spoločnosť Slovenské elektrárne, a.s. je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. Po ukončení privatizácie v apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel S.p.A. so 66-% podielom. Zvyšných 34% akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. V roku 2011 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,4 TWh elektrickej energie. Ku koncu roka 2011 mala spoločnosť 5374 zamestnancov.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.