Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. septembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

EK schválila prevzatie energetickej divízie Alstomu koncernom GE

GE však musí pre realizáciu prevzatia v hodnote 12,4 miliardy eur urobiť aj ústupky. EK svoj súhlas podmienila tým, že americký koncern predá hlavné časti divízie vysoko výkonných turbín Alstomu talianskej spoločnosti Ansaldo. Tým sa posilní konkurencieschopnosť talianskej firmy. „Ansaldo bude môcť prevziať úlohu Alstomu na trhu,“ uviedla komisárka EÚ pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

EK mala obavy, pretože prevzatím sa stratí jeden z najväčších medzinárodných konkurentov GE. Americký koncern je najväčším svetovým výrobcom vysoko výkonných turbín, ktoré sa používajú v elektrárňach. Alstom je podľa EK tretím alebo štvrtým najväčším výrobcom. Ďalšími rivalmi v tejto oblasti sú Siemens a Mitsubishi Hitachi Power Systems (MHPS) rovnako ako menší konkurent Ansaldo.

Siemens sa ako súčasť konzorcia tiež pokúšal o kúpu energetickej divízie Alstomu. Francúzsky koncern sa chce po tomto predaji sústrediť na svoju dopravnú divíziu.

2 3 lom ed

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.