Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

EBRD ocenila najlepšie energetické projekty z programu MunSEFF

Počas slávnostného večera dostalo ocenenie osem najúspešnejších projektov na podporu investícií do trvalo udržateľnej energetiky. Medzi víťazmi bol Bratislavský samosprávny kraj, mesto Nitra, Spišská Nová Ves, ako aj firmy poskytujúce energetické služby – Cofely, SE Predaj a KOOR či spoločnosti podnikajúce v oblasti správy obytných domov – ByPo a Službyt Levice.

Dve zúčastnené banky v rámci programu – Slovenská sporiteľňa a VÚB získali taktiež ocenenie, a to pre ich dlhodobý záväzok financovať projekty trvalo udržateľnej energie.

Program, ktorý vedie EBRD, je podporovaný EÚ a poskytuje finančné prostriedky slovenským komerčným bankám vo forme pôžičiek pre obce a súkromné spoločnosti za účelom investícií do efektívnejšieho využívania energie v mestskej infraštruktúre, vrátane municipálnych a obytných budov, verejnej dopravy, centrálneho vykurovania a verejného osvetlenia.

Program MunSEFF je jediným nástrojom špeciálne zameraným na financovanie projektov energetickej efektívnosti municipalít. Predstavuje balík úverov, grantov a bezplatnej technickej asistencie. Od začiatku programu MunSEFF v roku 2010 bolo podporených viac ako 400 projektov vrátane zlepšenia energetickej účinnosti v 114 obecných budovách, 219 obytných budovách a 70 projektov mestskej infraštruktúry. Celková výška úveru dosiahla zhruba 85 miliónov eur s celkovými investičnými nákladmi viac ako 92 miliónov eur. Program podporila grantom EÚ vo výške 21,3 milióna eur, ktorý sa využil na investičné účely a poskytovanie technickej pomoci partnerským bankám a žiadateľom o podporu projektov.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.