Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Dni energie na Slovensku sa v Žiline uskutočnia v pondelok 5. júna

Ani na Hornom Považí návštevníci podľa neho neprídu o informačné stánky k príspevkom na zateplenie rodinných domov (RD) či zvýhodneným úverom na obnovu panelákov. „Svoje rady ohľadom postupu pri podávaní žiadostí a vyžadovaných podmienok poskytnú zástupcovia Ministerstva dopravy a výstavby SR, ako aj Štátneho fondu rozvoja bývania. Od 15. júna sa totiž stane príspevok na zateplenie RD ešte atraktívnejší, maximálna výška sa zvýši na 8800 eur,“ spresnil Badida.

Pristavené budú podľa neho aj elektromobily – atraktívny Fisker Karma a Peugeot iOn. „Dokonca nám študenti z Dopravnej akadémie v Žiline predstavia unikátnu technológiu – nimi zostrojené autíčko jazdiace na vodík. Samozrejme, netreba jazdiť len autami, na podujatí bude možné si vyskúšať aj elektrobicykle,“ poznamenal.

„Nebudú chýbať ani obnoviteľné zdroje energie (solárne systémy, fotovoltika) a prospešné informácie ohľadom dotačného programu Zelená domácnostiam. Tiež sa dozviete viac o ekologických a ekonomických výhodách vykurovania drevenými peletami od lokálneho výrobcu z Kysúc. Rovnako vystavovatelia vysvetlia, ako sa dá energeticky zhodnotiť použitý kuchynský olej,“ doplnil Badida.

Zahanbiť sa podľa neho určite nenechá ani Slovenská agentúra životného prostredia, ktorej činnosť, ale aj prírodný potenciál miest SR a konkrétne aj mesta Žilina odprezentujú jej zamestnanci.

Výstava projektu DENS 2017 v Žiline sa podľa neho uskutoční pod záštitou vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušana Chreneka, ako aj primátora Žiliny Igora Chomu.

„Som veľmi rád, že sa portál Energie pre Vás rozhodol usporiadať Dni energie 2017 aj v Žiline. Máme možnosť oboznámiť sa s novými trendmi úspory v udržateľnej energii a doprave. Je najvyšší čas rozmýšľať ekologicky a byť k našej planéte ohľaduplný, s cieľom zachovať ju lepšiu pre ďalšie generácie. Aj štát sa stavia k tejto problematike pozitívne a finančne podporuje rôzne formy úspor energie. Verím, že si všetci z Námestia Andreja Hlinku odnesieme inšpirácie do budúcnosti,“ podčiarkol Choma.

Po Bratislave a Žiline sa DENS 2017 predstaví ešte v obchodnom centre City Aréna v Trnave (7.6.) a v Banskej Bystrici (9.6.) na Nám. SNP.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.