Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Čína zvyšuje štandardy pre energetickú efektívnosť výrobných kapacít

Peking priznal, že sa jeho plán na výrazne zníženie vypúšťania skleníkových plynov do ovzdušia nevydaril v celom rozsahu po tom, ako jeho program podpory výstavby objektov viedol k rastu kapacít v oceliarstve, cementárstve a v iných odvetviach ťažkého priemyslu.

Svetová banka uvádza, že Čína potrebuje na jednotku produkcie dvakrát toľko energie ako Spojené štáty, Japonsko či iné vyspelé hospodárstva. Čínske úradné zdroje uvádzajú, že táto spotreba je 3,4-krát vyššia.

Tento rok by mala klesnúť energetická náročnosť čínskej výroby v porovnaní s rokom 2006 o 20 %. Do konca minulého roku klesla o 14,4 %. K poklesu prispelo zatvorenie malých oceliarní a závodov. V prvej polovici tohto roku sa však energetická náročnosť čínskej ekonomiky znížila len o 0,9 % a ďalších 4,7 % by sa malo dosiahnuť do konca decembra.

Informovala o tom agentúra AP.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.