Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Britský koncern Ineos vstupuje do hlbinného prieskumu v Severnom mori

Spoločnosť oznámila, že kúpila väčšinový podiel v dvoch licenciách na prieskum ložísk severne od Shetlandských ostrovov, kde predpokladá vysoké rezervy plynu. Je to ďalší krok chemického koncernu mimo klasického sektora po tom, ako koncom októbra firma kúpila módnu značku Belstaff. Následne vstúpila aj do oblasti športu, keď kúpila futbalový klub Lausanne-Sport.

Chemický koncern, ktorý založil miliardár Jim Ratcliffe, prevezme dve tretiny prieskumných licencií od britskej spoločnosti Siccar Point Energy. Ineos už získal podiely v ložiskách zemného plynu v južnej oblasti Severného mora, keď začiatkom roka prevzal portfólio od dánskej DONG Energy. Teraz svoju pozornosť presúva aj do oblasti prieskumu.

Ako povedal pre BBC Tom Crotty z Ineos, po tom, ako pred dvoma rokmi vstúpili do energetických aktív v Severnom mori usúdili, že je načase vstúpiť aj do oblasti prieskumu. Priznal však, že v tejto etape ešte nie je možné presnejšie odhadnúť, aký objem rezerv sa v regióne nachádza. „Vždy je tu nejaké riziko, veríme si však. Navyše, prieskum chceme uskutočniť tak, aby náklady boli čo najnižšie,“ povedal Crotty.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.