Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. decembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Alžírsko chce za päť rokov investovať do ropného sektora 90 miliárd USD

Šéf spoločnosti Said Sahnoun uviedol, že krajina by mala v ďalších rokoch vložiť do sektora 90 miliárd USD (72,80 miliardy eur) napriek tomu, že teraz sa barel (159 litrov) ropy predáva len po 65 USD.

Prostriedky sa použijú na zvýšenie ťažobných kapacít ropy i zemného plynu, ale aj zlepšenie prepravy oboch komodít, na budovanie rafinérskych a petrochemických zariadení.

Štátny ropný koncern zabezpečuje Alžírsku 98 % prílevu devíz.

Nové investície sú potrebné, lebo staré ropné vrty už výrazne obmedzili výkon. Od roku 2008 znížil Sonatrach ťažbu z 232 miliónov ton ekvivalentu benzínu na 194,5 milióna ton v roku 2012.

Prísne alžírske podmienky na investovanie v sektore však nepripúšťajú využitie zahraničného kapitálu; sú aj prekážkou, aby sa v krajine uplatnili progresívne metódy hľadania ďalších ropných ložísk.

(1 EUR = 1,2362 USD)

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.