Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGIA: Akcionári JESS nerokujú o predaji jej akcií ani o ďalšom akcionárovi

Spoločnosť JESS podľa Půlpánovej v súčasnosti pracuje na projektových činnostiach podľa harmonogramu schváleného akcionármi. Potvrdila zároveň, že 22. októbra sa uskutočnilo neformálne rokovanie medzi spoločnosťami JESS a CGN. „Na rokovaní čínska strana informovala JESS o projekte HPR 1000 a o postupe jeho výstavby a licencovaní,“ dodala Půlpánová.

Ministerstvo hospodárstva SR začiatkom minulého týždňa informovalo, že na rezortnej pôde sa 23. októbra 2015 uskutočnilo stretnutie štátneho tajomníka Miroslava Oberta so zástupcami CGN, ktorého cieľom bolo vzájomné informovanie sa o možnostiach spolupráce v oblasti jadrovej energetiky.

Obert na rokovaní okrem iného zdôraznil, že z pohľadu celého jadrovo-palivového cyklu má Slovensko dlhoročné praktické skúsenosti. Z hľadiska budúcnosti plánuje vybudovať nový jadrový zdroj v Jaslovských Bohuniciach, pri ktorom v súčasnosti prebieha proces posudzovania vplyvov tohto zariadenia na životné prostredie.

Čínski predstavitelia sa zaujímali o možnosť vstupu do tohto projektu a poukázali na to, že okrem prevádzkovaných jadrových elektrární majú v Číne pred dokončením 6 reaktorov a ďalšie jadrové zdroje sú v procese plánovania. Ich aktivity sa zameriavajú tak na výstavbu, ako aj na investície do jadrovej energetiky vo svete.

Portál energia.sk uviedol, Číňania absolvovali 22. októbra separátnu neformálnu schôdzku s vedením JESS. „Z uvedeného stretnutia nevyplynuli žiadne závery súvisiace s prípravou a výstavbou projektu nového jadrového zdroja v lokalite Jaslovské Bohunice,“ uviedla pre portál Ivana Giertl z JESS. Témou neformálneho stretnutia mal byť najmä pokrok vo vývoji čínskeho dizajnu reaktora HPR 1000.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.