Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. apríla 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

V Maroku začali budovať veľkú solárnu elektráreň

Solárny komplex bude dokončený v roku 2019 a celkovo bude jeho inštalovaný výkon 580 megawattov. Teoreticky bude schopný pokryť elektrickou energiou spotrebu 1,3 milióna Maročanov. Vďaka čistej energii sa nedostane ročne do ovzdušia 800.000 ton kysličníka uhličitého (CO2).

Získavanie elektrickej energie zo slnka je v Maroku novinka. Doteraz sa táto africká krajina spoliehala len na uhlie, ropu a zemný plyn. Kráľ Mohamed VI. a jeho vláda rozhodli, že v krajine sa bude elektrina získavať aj z vetra, slnka a vody. Ich podiel na spotrebe elektrickej energie má v roku 2030 dosiahnuť 52 %. Na svetovej klimatickej konferencii Maroko a takmer 50 ďalších krajín vyhlásilo, že najneskoršie v roku 2050 bude získavať všetku potrebnú elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.