Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ENERGETIKA: SES Tlmače podpísali kontrakt na dodávku kotla do Česka

Získanie kontraktu v Českej republike je pre strojárne v krátkom čase druhou zákazkou na českom trhu, kde pred necelými dvoma rokmi dokončili výstavbu nového fluidného kotla s výkonom 125 ton pary za hodinu pre Energetiku Třinec. „Fluidná technológia SES patrí medzi špičkovú a modernú technológiu spaľovania, okrem iných výhod je charakterizovaná aj vysokou účinnosťou a nízkymi emisiami,“ povedal Martin Paštika, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva SES Tlmače. Podľa jeho slov pri použití cirkulačného fluidného spaľovania v tomto projekte nebude potrebná ďalšia technológia odsírenia, čo prináša popri nižších investičných nákladoch, aj zníženie budúcich prevádzkových nákladov pre investora.

SES, a.s., Tlmače sú dodávateľom kotlov pre elektrárne, teplárne a spaľovne. Skupina zamestnáva zhruba 800 pracovníkov, čím sa zaraďuje k najväčším zamestnávateľom v regióne. Spoločnosť je so svojimi dodávkami v súčasnosti aktívna v Európe, na Blakáne, v Turecku, ale aj v Južnej a Latinskej Amerike, najmä v Brazílii a na Kube. Od marca 2017 je majoritným akcionárom SES, a.s., spoločnosť EP Industries, a.s.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.