Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. apríla 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Energetický koncern E.ON plánuje radikálnu reorganizáciu

S účinnosťou od začiatku roka 2016 sa hlavná zložka koncernu spolu s divíziami obnoviteľných zdrojov, rozvodných sietí a služieb zákazníkom presťahuje do Essenu. Divízie výroby energie z konvenčných zdrojov, obchodovania s energiou a výskum sa spoja do novej spoločnosti Uniper, ktorá prevezme doterajšiu centrálu a kancelárie v prístave v Düsseldorfe. Na čelo Uniperu sa postaví doterajší finančný riaditeľ Klaus Schäfer, nový Eon bude riadiť súčasný šéf koncernu Johannes Teyssen.

Eon si ponechá približne 40.000 zamestnancov, Uniper zamestná zhruba 15.000 ľudí. Obidve spoločnosti sú z hľadiska ziskovosti vyrovnané, ich prevádzkový zisk (Ebitda) je vyčíslený na štyri miliardy eur. Uniper začne svoju činnosť bez dlhov a Eon mu poskytne všetky finančné rezervy pre atómovú energetiku vo výške 14,5 miliardy eur.

Eon ohlásil radikálnu reorganizáciu koncom minulého roka, keďže podľa názoru vedenia sa výroba energie z konvenčných a obnoviteľných zdrojov čoraz viac vzďaľuje. Teyssen je presvedčený, že nová štruktúra umožní lepšie plniť potreby 32 miliónov klientov. Podľa neho má Uniper na trhu dobré vyhliadky, i keď veľké elektrárne budú i naďalej základom zásobovania krajiny elektrinou.

Očakávané zmeny v energetických prioritách nemeckej vlády boli príčinou pre vlaňajšiu stratu 3,2 miliardy eur, najvyššiu od založenia koncernu v roku 2000. Dôvodom boli predovšetkým vysoké odpisy pre elektrárne v zahraničí.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.