Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. apríla 2010 Ostatné od Energia.skSITA

Energetickú bezpečnosť Británie ohrozuje nová smernica EÚ

Konfederácia britského priemyslu (CBI) sa ohradila voči navrhovanej smernice EÚ o emisiách. Na základe nej sa musia do roku 2016 uzatvoriť alebo modernizovať dosluhujúce elektrárne, píše Business Week. Spolu produkujú štvrtinu spotreby elektrickej energie vo Veľkej Británii.

Priemyselná lobistická skupina CBI pokladá časový plán smernice za nereálny, navrhuje odklad do roku 2021. „Podniky chcú pomôcť znížiť znečistenie životného prostredia. No smernica musí byť prijatá spôsobom, ktorý nepodkopáva energetickú bezpečnosť Británie,“ vyhlásil pre denník The Telegraph John Cridland, zástupca generálneho riaditeľa CBI.

Environmentálne združenie Greenpeace tvrdenia CBI rezolútne odmieta, označuje ich za „strašidelné historky“. Podľa nich vyrobí Veľká Británia v ďalšej dekáde šesťnásobne viac elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov ako doteraz, informuje agentúra Bloomberg.

Návrh smernice EÚ pozmeňuje pravidlá o emisiách priemyselných elektrární. Posledná novelizácia je stará viac ako 10 rokov. Rozhodovať o nej bude v utorok  výbor EP pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť jedla. Následne prebehne hlasovanie priamo v pléne Európskeho parlamentu. 

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.